I virsu

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties funkcionālo gultu?

Guloša slimnieka aprūpe mājas apstākļos ir fiziski un emocionāli smags uzdevums gan pašam cilvēkam, gan arī viņa tuviniekiem. Der atcerēties, ka mūsdienās ir pieejami dažādi tehniskie palīglīdzekļi, kas zināmā pakāpē atvieglo personu aprūpi. Viens no šādiem ļoti nozīmīgiem palīglīdzekļiem ir funkcionālā gulta, kuras iespējams izmantot gan ārstniecības iestādēs, gan arī mājās.

Slimnieku aprūpes gulta ir īpaši veidota tā, lai to varētu ērti regulēt vai nu ar tālvadības pulti, vai slēdžiem un gultas karkasa. Tas nozīmē, ka gulošo pacientu var pacelt augstāk vai nolaist zemāk, mainīt viņa galvgaļa augstumu, kā arī pozu, ļaujot pat apsēsties vai gulēt pussēdus pozā. Un to visu var izdarīt, nepielietojot fizisku spēku, jo to paveic elektriskais gultas mehānisms.

Aprūpes gultas slimniekiem lietošanai slimnīcās un mājas apstākļos piedāvā iegādāties tehnisko palīglīdzekļu ražotājs un interneta veikals Kid-man.lv. Šeit pieejami vairāki funkcionālo gultu modeļi par dažādām cenām, sākot no 599 eiro. Iegādājoties preces interneta veikalā, tās 2 – 3 dienu laikā tiek piegādātas jebkurā vietā Latvijā. Tiek nodrošināta arī garantija un garantijas remonts.

Funkcionālās gultas izmantošanai ir vairākas priekšrocības:

  • To izmantojot, ievērojami tiek atvieglota pacienta un viņa aprūpētāju ikdiena;
  • Tiek veicināta guļošā slimnieka pastāvība un mobilitāte;
  • Samazinās traumu risks ne tikai pacientam, bet arī aprūpētājam;
  • Mazinās izgulējumu veidošanās risks;
  • Tiek veicināta pacienta atlabšana un atvieglots viņa stāvoklis.

Kas jāņem vērā, izvēloties funkcionālo gultu?

Vairums aprūpes gultu ir ar skaistu koka rāmi, elektrisku vadāmību, augstuma pielāgojamību, kā arī pamatni matrača novietošanai. Varianti ir vairāki – atšķiras ne tikai koka rāmju krāsas, bet gulta var būt aprīkota arī ar sānu maliņu drošībai.

Pirms iegādāties funkcionālo gultu, vispirms vajadzētu padomāt par īpašībām, kas konkrētajā gadījumā ir svarīgas. Piemēram, vai ir nepieciešama gultas augstuma regulēšana, sānu mala drošībai, zemāka gultas pamatne, pacelšanas roktura pievienošanas iespējas un tamlīdzīgi.

Pielāgojama matrača pamatne

Tāpat nepieciešams pārliecināties, vai matrača pamatnē esošo platformu var regulēt. Tas nozīmē, ka, izmantojot pulti vai slēdžus, var ērti regulēt matrača novietojumu – palīdzēt cilvēkam apsēsties, pacelt galvgali vai kājgali, saliekt kājas ceļos. Tas ne tikai sniedz priekšrocības slimniekam, bet arī atvieglo viņa aprūpētāja darbu, piemēram, grozīšanu, apkopšanu, barošanu un tamlīdzīgi.

Augstuma regulēšanas pozīcijas

Jāpievērš uzmanība tam, kādā diapazonā iespējams regulēt gultas augstumu. Piemēram, vidēji tie var būt no 35 cm zemākajā pozīcijā, līdz pat 80 cm augstākajā. Zemāks gultas novietojums parasti ir drošāks, jo tas mazina traumu riku, gadījumā, ja slimnieks kādu iemeslu dēļ izkrīt un gūst traumas. Protams, tādās situācijās noderīgas ir arī gultas maliņas.

Augsta kvalitāte

Ņemot vērā, ka gulošajam slimniekam aprūpes gultā jāpavada ilgs laiks, tai ir jābūt izgatavotai no kvalitatīviem un izturīgiem materiāliem. Jāņem vērā, lai gultas modelis būtu piemērots cilvēka svaram, proti, ja pacientam ir palielināts svars, jāizvēlas atbilstoša funkcionālā gulta ar augstāku izturības pakāpi.

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties funkcionālo gultu?