I virsu

Kruķi

Kruķi ir vērtīgi tehniskie palīglīdzekļi, kas vajadzīgi cilvēkiem, kuri cietuši no kāju, muguras, gūžu un citām traumām vai slimībām. Ņemot vērā, ka mūsdienās kruķu veidi un dizaini ir attīstījušies, un to dizains kļuvis daudzveidīgāks, pirms īstā modeļa iegādes nepieciešams saprast, kādi kruķu veidi piemēroti tieši Jums. Atsevišķas kāju, gūžu vai pat mugurkaula traumas un operācijas mēdz būt visai sarežģītas, kā rezultātā atlabšanas procesā ir jāizmanto speciāli tehniskie palīglīdzekļi. Medicīnas speciālists parasti iesaka to, kāda veida kruķus ikdienā lietot, ņemot vērā Jūsu traumu vai slimību un kopējo veselības stāvokli. Lai kruķi kvalitatīvi pildītu savu funkciju un rūpētos par Jūsu drošību, ir jāizvēlas savam augumam, svaram, un vajadzībām atbilstošs kruķu modelis.
 

Populārākie kruķu veidi

Ir divi galvenie kruķu veidi – padušu un elkoņbalsta. Katram no šiem veidiem ir savas raksturīgākās īpašības un priekšrocības, par kurām noteikti ir jāzina, lai saprastu, kā tos lietot un kam jāpievērš uzmanība, lai izvairītos no drošības riskiem.
 
  • Padušu kruķi – ja Jūsu ķermeņa augšējā daļa nav pietiekami spēcīga, šie kruķi varētu būt laba izvēle, jo to lietošanā nav jāpielieto daudz konkrētās zonas spēka. Tie derēs arī tad, ja Jums ir problēmas ar līdzsvara noturēšanu. Šī tipa kruķus visbiežāk izmanto īstermiņa traumu un slimību gadījumā, taču ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību tam, lai kruķi tiktu izmantoti pareizi un pielāgoti lietotājam, jo no tā ir atkarīga arī personas veselība. Uz padusi tiek radīts liels spiediens, kas var ietekmēt nervus un asinsvadus, kuri atrodas šajā zonā. Ja kruķi neatrodas pareizā pozīcijā, tiks negatīvi ietekmēta arī cilvēka stāja. Jāņem vērā, ka padušu tipa kruķi nebūs tik ērti, taču tos ir vieglāk iemācīties izmantot. Būs nepieciešams laiks, lai iemācītos veikli apieties ar šī tipa kruķiem.

Agrāk šiem kruķiem polsterējums atradās tikai padušu zonā, taču mūsdienās tie ir aprīkoti arī ar polsterētiem gumijas rokturiem vieglākai satveršanai, gumijas uzgali, kas pasargā no slīdēšanas un absorbē triecienus.
 
  • Elkoņu kruķi – lielākoties tie piemēroti gadījumiem, kad ir nepieciešama ilgstošāka ārstēšanās vai arī pastāvīga tehnisko palīglīdzekļu izmantošana (piemēram, ja veiktas amputācijas). Ir jāņem vērā, ka, izmantojot šī tipa kruķus, ir nepieciešams pielietot vairāk ķermeņa augšējās daļas spēka. Taču tajā pašā laikā šie tehniskie palīglīdzekļi sniedz iespēju brīvāk kontrolēt sava ķermeņa kustības.

Elkoņu tipa kruķi ir labi piemēroti, lai pārvarētu dažādus šķēršļus, tai skaitā, pārvietotos pa kāpnēm. Tāpat arī lietotāja stāja netiek tik negatīvi ietekmēta, jo persona var turēt taisnu muguru, Lai arī šī tipa kruķus ir mazliet grūtāk izmantot nekā tos, kas paredzēti padušu atbalstam, tie nodrošina augstāku komforta līmeni, jo ķermenis, it īpaši, paduses, netiek pakļautas tik lielam spiedienam.

Kādus kruķus iespējams iegādāties interneta veikalā Kid-man.lv?

Mūsu interneta veikalā pieejami kruķi gan ar paduses, gan elkoņa atbalstu. Tie atšķiras gan pēc dizaina, gan arī citiem parametriem, piemēram, maksimālā lietotāja svara, garuma un cenas. Atsevišķi piedāvājam iegādāties arī polsterējumus paduses daļai un rokturim, lai kruķu lietošana būtu pēc iespējas ērtāka.

Lai kruķu lietošana būtu droša

Lai izmantotu kruķus, it īpaši, elkoņa balsta modeļus, kādu laiku nāksies trenēties, lai saprastu, kā vieglāk manevrēt, pārvietoties uz priekšu, tikt augšā un lejā pa trepēm. Noteikti ir vērts lūgt speciālistu, lai tas parāda, kā pareizi kruķus lietot. Tas ir nozīmīgi ne tikai Jūsu komforta, bet arī drošības dēļ.