I virsu

Funkcionālās slimnieku aprūpes gultas

Nonākot situācijā, kad cilvēks saslimst, gūst traumu vai citu iemeslu dēļ ir jāaprūpē, tuviniekiem jāpieņem dažādi lēmumi, tai skaitā, jāizlemj, kāda būs kopjamās personas gulta. Bieži vien, lai nodrošinātu nepieciešamo komfortu un praktiskumu, ar klasiskajiem gultu modeļiem nepietiek. Ne velti slimnīcās un daudzās aprūpes iestādēs tiek izmantotas īpašas funkcionālās gultas, kas palīdz ne tikai pacientu aprūpē, bet arī atvieglo viņu ikdienu. Šādas aprūpes gultas, kurām var ērti mainīt matrača pozīciju, pacelt galvgali vai kājgali, varat iegādāties arī pie mums, Kid-man.lv, un tās vienlīdz ērti iespējams lietot arī mājas apstākļos. Izvēloties funkcionālo gultu, ir vairāki kritēriji, kas jāņem vērā, lai pārliecinātos, ka konkrētais modelis būs piemērots personai, kas to lietos ikdienā.
 
Mēs, Kid-man.lv, zinām, kā kvalitatīva funkcionālā gulta var palīdzēt slimnieku aprūpē ikdienā, kā arī, kādi modeļi vislabāk der konkrētajai situācijai, tādēļ droši sazinieties ar mums, un mēs palīdzēsim piemeklēt piemērotāko variantu.

Pamata lietas, par kurām Jums jāzina

Lielākā daļa šo gultu nodrošina pamatfunkcijas, kas nepieciešamas, lai efektīvi un droši veiktu pacientu aprūpi medicīnas iestādē vai mājās, taču Jums tik un tā rūpīgi jāizpēta, ko katrs invalīdu gultas modelis piedāvā. Kā minimums, laba funkcionālā gulta ietver:
  • Tālvadības pulti gultas regulēšanai – ņemot vērā to, ka slimniekus (it īpaši tos, kas paši nespēj pakustēties) ir grūti grozīt, celt un mainīt viņu pozīciju, taču tas ir jādara pietiekoši bieži, lai nerastos izgulējumi, elektriski maināms gultas pamatnes novietojums ir ļoti noderīga funkcija. Turklāt visu var paveikt tikai, nospiežot pogu uz tālvadības pults. Ar kontroles palīdzību arī paši slimnieki var pielāgot gultas matrača novietojumu, lai uzlabotu savu komfortu, nesaucot katru reizi palīgu.
  • Augstuma regulēšana – ņemot vērā pacienta veselības stāvokli un citus faktorus, ir svarīgi pievērst uzmanību arī tam, vai ir svarīgi regulēt aprūpes gultas augstumu. Tas ietekmē ne tikai aprūpētāju ikdienu, bet arī pacienta drošību, proti, lai samazinātu traumu risku, ja cilvēks izslīd vai izkrīt no gultas.
  • Guļamās virsmas regulēšana – šis, iespējams, ir svarīgākais aprūpes gultas aspekts, kas nošķir šīs gultas no visām citām, klasiskajām mēbelēm. Funkcionālās gultas izceļas ar iespēju pilnībā regulēt guļamās virsmas pozīciju, sākot no taisnas, beidzot ar galvgaļa pacelšanu dažādos augstumos, kājgaļa pacelšanu, gulētāja pagriešanu un dažādu citu pozīciju nodrošināšanu, lai palīdzētu gan slimniekam, gan arī aprūpētājiem.

Svarīgi jautājumi, kurus uzdot, pirms iegādājieties funkcionālo gultu

  • Vai pacienta stāvoklis paaugstina risku izkrist no gultas? Ja cilvēks pilnībā nespēj pakustēties, pastāv augstāks risks izslīdēt no gultas, tādēļ ir prātīgi izvēlēties gultas modeli ar paceļamu un nolaižamu maliņu.
  • Vai pacienta parametri var ietekmēt gultas izvēli? Ja kopjamā persona ir ar palielinātu svaru, iespējams, ir jāizvēlas aprūpes gulta ar stiprinātu konstrukciju. Līdzīgi arī ir, ja cilvēks ir garāks, jo tad jāpiemeklē gulta, kas atbilst viņa augumam.
  • Vai pacientam ir nepieciešama īpaša palīdzība, lai izkļūtu no gultas? Ir gadījumi, kad gulošajam cilvēkam vajadzīga palīdzība, lai pieceltos. To var nodrošināt, piemēram, pacelšanas rokturis, ko stiprina pie gultas.
  • Vai nepieciešams komplektā iekļauts matracis? Ja persona ir pilnībā guloša, noteikti vajadzētu izvēlēties modeli, kas paredzēts izgulējumu profilaksei, proti, pretizgulējumu matraci. Tas mazinās spiedienu uz ķermeņa riska zonām, kurās visbiežāk rodas izgulējumi.

Interneta veikalā Kid-man.lv Jūs varat iegādāties dažādas funkcionālās gultas, kas būs drošas, stabilas un ievērojami atvieglos pacienta aprūpi medicīnas iestādē vai mājas apstākļos.