I virsu

Staiguļi

Staigulis ir tehniskais palīglīdzeklis, kas pasaulē pazīstams jau kopš 20. gadsimta 50. gadiem, kad tas kā staigāšanas rāmis pirmo reizi parādījās ASV. Staiguļa mūsdienīgais dizains, kas papildināts ar ritenīšiem, parādījās 70. gados. Staigulis veciem cilvēkiem un invalīdiem palīdz nodrošināt pastāvību dažādu uzdevumu veikšanā. Šos tehniskos palīglīdzekļus izmanto gan tie, kas cieš no artrīta un gūžu problēmām, gan arī cilvēki ar kustību traucējumiem un citām saslimšanām vai traumām. Staigulis ļauj ērtā un vienkāršā veidā kontrolēt pārvietošanos un atpūsties, kad nepieciešams. Tas ļauj cilvēkiem pašiem veikt dažādus mājas darbus, doties uz veikalu, aptieku, vai vienkārši iziet pastaigāties. Izvēloties atbilstošu staiguļa modeli, Jūs ievērojami atvieglosit ikdienu cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
 
Staigulim ir daudz priekšrocību, tādēļ, ja gados vecākam cilvēkam vai personai ar kustību traucējumiem ir nepieciešamība pēc šāda palīglīdzekļa, noteikti ir vērts tajā ieguldīt. Šis ir veids, kā sniegt cilvēkam iespēju būt patstāvīgākam un spēt tikt galā ar dažādiem uzdevumiem bez citu palīdzības, kas ir ļoti svarīgi ikvienam no mums. Taču, protams, vienlaikus ir nozīmīgi pārliecināties, lai stumjamais staigulis būtu drošs un viegli pielāgojams personai, kas to lieto.

Neatbilstoši izvēlēts staigulis var radīt riskus drošībai, tieši tāpēc ir svarīgi izpētīt piedāvājumu un saprast, kā atšķiras dažādi staiguļi invalīdiem un senioriem, kādas funkcijas tie pilda un kam ir piemēroti.

Kādēļ gados vecāki cilvēki nereti dod priekšroku staigulim, nevis ratiņkrēslam?

Apgrūtināt pārvietošanos pašu spēkiem var dažādi faktori. Taču daudz svarīgāk ir apzināties, ka pieejami tehniskie palīglīdzekļi, kas sniedz patstāvību un padara ikdienišķu darbību veikšanu daudz vienkāršāku. Staiguļi sniedz iespēju cilvēkiem ne tikai pārvietoties pa iekštelpām, bet arī doties ārā un apmeklēt dažādas vietas, piemēram, veikalu, aptieku, ģimenes ārstu un tamlīdzīgi.

Atšķirībā no ratiņkrēsla, staigulis sniedz cilvēkam patstāvību un pieejamību vietām, kur nav iespējams iekļūt ar ratiņkrēslu. Kā zināms, lai arī Latvijā tiek strādāts pie vides pieejamības uzlabošanas, joprojām ir pietiekami daudz objektu, kur cilvēki ar ratiņkrēslu vai bērnu ratiem nevar piekļūt. Tāpat der zināt, ka staiguli var ērti salikt un ievietot automašīnā, kur tas aizņem maz vietas. Šie palīglīdzekļi arī uzlabo senioru stāju un ļauj kontrolēt pārvietošanās virzienu un ātrumu drošā veidā. Daļa staiguļu modeļu aprīkoti arī ar papildu piederumiem un detaļām.

Kādi staiguļi pieejami interneta veikalā Kid-man.lv?

Pie mums Jūs varat iegādāties dažādu dizainu staiguļus, kas piemēroti atšķirīgām vajadzībām, tai skaitā:
  • Staigulis ar galdiņu – piemērots cilvēkiem ar īslaicīgiem un ilglaicīgiem kustību traucējumiem. Staigulis izmanto iekštelpās, atbalstoties ar augšdelmiem uz galdiņa un stumjot to uz priekšu;
  • Āra staiguļi – šie modeļi ir īpaši piemēroti lietošanai ārpus telpām. Rolators un bremzes nodrošina vieglu kontroli, sēdeklis ļauj atvilkt elpu jebkurā brīdī, un komplektā arī ietilpst grozs pirkumiem;
  • Staigulis ar riteņiem un sēdekli – piedāvājumā ir arī vienkārša dizaina, viegli lietojami un pārvietojami senioru un invalīdu staiguļi ar diviem, nevis četriem riteņiem. Staigulim ir arī sēdeklis, kas nodrošina iespēju atpūsties, kad persona nogurst pastaigas laikā. Gumijas uzgaļi uz staiguļa kājām neļauj tam slīdēt vai smērēt grīdu;
  • Staigulis Activall – šie ir sarežģītākas konstrukcijas, masīvāki staiguļi lietošanai medicīnas aprūpes iestādē un mājās. Šis modelis spēj noturēt cilvēku stabili vertikālā pozīcijā, ļaujot pārvietoties.

Staigulis ir vērtīgs ieguldījums vairāku iemeslu dēļ. Tas ne tikai nodrošina mobilitāti, bet arī rūpējas par maksimālu atbalstu, ļauj cilvēkam būt patstāvīgākam, doties ārpus mājas, kā arī palīdz saglabāt normālu stāju.