I virsu

Ratiņi

Lai arī cilvēki mēdz uzskatīt, ka ratiņkrēsls personu ierobežo, patiesībā šis tehniskais palīglīdzeklis sniedz sava veida brīvību. Personai ar kustību traucējumiem tiek sniegta iespēja pārvietoties, turklāt darīt to teju tikpat ātri, kā citi, kas spēj staigāt bez problēmām. Tas savukārt nozīmē, ka ratiņkrēsls ļauj cilvēkiem ne tikai būt pastāvīgākiem savā mājoklī, veicot ikdienišķus uzdevumus, piemēram, gatavojot ēst, bet arī, nodrošina iespēju iziet ārpus telpām, lai dotos uz veikalu, skolu, darbu un citām vietām, bez pavadošas personas (izņemot izteikti smagus gadījumus).
 
Mūsdienās ratiņkrēsli savā ziņā ir pielīdzināmi velosipēdiem – tiem ir pieejami dažādi dizaini un stili, no kuriem izvēlēties, tai skaitā, modeļi aktīviem cilvēkiem, īpaši vieglie invalīdu ratiņi un par sporta modeļi vai arī pilnībā elektriski ratiņkrēsli.

Ratiņkrēsls ir tehniskais palīglīdzeklis, ko daudzi cilvēki izmanto ikdienā, tādēļ tā izvēlei ir jābūt rūpīgi pārdomātai, apsverot sekojošus faktorus:
  • Jūsu mobilitāte – tas apzīmē Jūsu spēju kustēties, ietverot staigāšanu, apsēšanos, piecelšanos, kā arī pozīcijas maiņu, atrodoties ratiņkrēslā. Izvērtējot to, cik daudz Jūs spējat kustēties, ir jāpārdomā tas, kā tiksiet ārā no ratiņkrēsla un apsēdīsieties tajā atpakaļ. Jums jāņem vērā, vai spējat apsēsties, nostāvēt un paiet;
  • Jūsu stabilitāte – vai un, cik Jūs esat spējīgi saglabāt savu pozu, stāvot, sēžot vai, pārvietojoties no ratiņkrēsla uz citu vietu;
  • Jūsu ķermeņa poza – pozīcija, kādā atrodas Jūsu ķermenis lielāko daļu laika. Atrodoties ratiņkrēslā, Jums ir jājūtas ērti un droši, turklāt ratiņkrēslam jānodrošina nepieciešamais atbalsts. Interneta veikalā Kid-man.lv iespējams iegādāties ne tikai ratiņkrēslus, bet arī dažādus spilventiņus un paliktņus papildu komfortam;
  • Jūsu auguma garums un svars – ja Jūs esat liela auguma vai ar lielāku svaru, noteikti jāpievērš uzmanība tam, lai ratiņkrēsls būtu piemērots Jūsu vajadzībām. Cilvēkiem ar paaugstinātu svaru parasti ir nepieciešams pastiprinātais ratiņkrēsls, kurš izgatavots no izturīgākiem materiāliem;
  • Jūsu ādas stāvoklis – šeit svarīgi izvērtēt, vai Jūsu ādas stāvoklis pieļauj ilgstošu atrašanos ratiņkrēslā, īpašu uzmanību pievēršot zonām, kas tiek pakļautas lielākajam spiedienam, piemēram, gurnu apakšējai daļai, mugurkaulam, kā arī ceļgalu aizmugurei. Jāņem vērā, ka arī ilga sēdēšana invalīdu ratiņos var veicināt izgulējumu veidošanos.

Kādus ratiņkrēslus iespējams iegādāties interneta veikalā Kid-man.lv?

Mūsu piedāvājumā ir vairāki ratiņkrēslu veidi, lai Jūs varētu izvēlēties savām iespējām un vajadzībām atbilstošāko:
  • Universālais ratiņkrēsls – šie ir populāri un bieži izmantoti ratiņkrēslu modeļi, kas der cilvēkiem ar svaru līdz 120 kg. Pateicoties metāla konstrukcijai, invalīdu ratiņus var vienkārši salocīt un pārvadāt auto. Komfortu nodrošina ne tikai polsterētais sēdeklis un atzveltne, bet arī roku balsti.
  • Multifunkcionālais ratiņkrēsls – šī būs īstā izvēle tiem, kas meklē standarta tipa ratiņkrēslu, kas nodrošina augstākās kvalitātes komfortu, funkcijas un iespējas. Ratiņkrēsls ir veidots ergonomiskā dizainā, ar polsterējumu izteiktam komfortam. Teju visas daļas var vienkārši regulēt un pielāgot, neizmantojot papildu instrumentus. Modelim ir arī galvas balsts, drošības jostas un citi piederumi, kā arī, protams, izturīgas un drošas bremzes.
  • Vieglais ratiņkrēsls – kā jau nosaukums vēsta, šie invalīdu ratiņi veidoti no īpaši viegla materiāla, kā arī ir vienkārši saliekami, kas atvieglo to lietošanu gan personai, kas atrodas ratiņos, gan arī apkārtējiem cilvēkiem.
  • Pastiprināti invalīdu ratiņi – piemēroti cilvēkiem ar lielāku svaru.
  • Pacientu pārvešanas krēsls – piemērots medicīnas un sociālās aprūpes iestādēm, nodrošina pacientam nepieciešamo komfortu, atvieglo gulošu pacientu pārvietošanu.