I virsu

Kā izvēlēties staigāšanas rāmi? 

Mūsdienās ražotāji piedāvā dažādu stilu un dizainu staigāšanas rāmjus, un katram no tiem ir savas individuālās īpašības un priekšrocības, par kurām noteikti vērts zināt, pirms veicat pirkumu.  apkopojuši svarīgāko, kas jāzina par staigāšanas rāmjiem šajā noderīgajā ceļvedī.

Kas ir staigāšanas rāmis?

Staigāšanas rāmji ir tehniskie palīglīdzekļi, kas piemēroti cilvēkiem ar kustību, stabilitātes un līdzsvara traucējumiem. Šiem rāmjiem parasti ir četras kājas, kuras aprīkotas ar gumijas uzgaļiem, lai novērstu slīdēšanu. Ir pieejami arī staigāšanas rāmji ar riteņiem, kas atvieglo manevrēšanu. Staigāšanas rāmjus lielākoties izgatavo no alumīnija, jo šis materiāls ir viegls un vienlaikus arī izturīgs. 

Kas jāņem vērā, iegādājoties staigāšanas rāmi?

  • Rāmja augstums. Šis ir viens no svarīgiem faktoriem, kuram jāpievērš uzmanība. Staigāšanas rāmja augstums ir izvēlēts un noregulēts pareizi, ja rokas, atrodoties uz rokturiem, ir nedaudz saliektas elkoņos, bet cilvēks stāv taisni. Vairumā gadījumu staigāšanas rāmju augstumu ir iespējams regulēt, tādēļ jāzina, kāds ir konkrētā modeļa minimālais un maksimālais augstums. Regulēšanas intervāls parasti ir 2,5 cm.
  • Rāmja platums. Vēl viens svarīgs parametrs, kas jāņem vērā. Jo šaurāks būs rāmis, jo vieglāk ar to būs pārvietoties pa māju, taču, protams, nedrīkst aizmirst arī par piemērotību cilvēka augumam, jo komfortam ir jābūt pirmajā vietā. Piemēram, interneta veikalā Kid-man.lv pieejami staigāšanas rāmji, kuru platums ir 50 un 53 cm pieaugušo modeļiem un 43 cm bērnu modeļiem. Raugieties, lai platums būtu piemērots arī durvju ailēm, liftiem un citām vietām, kur plānots pārvietoties.
  • Maksimālā slodze. Šeit svarīgi zināt, vai Jums ir nepieciešams staigāšanas rāmis ar lielāku maksimālo pieļaujamo slodzi. Kid-man.lv staigāšanas rāmjiem šī slodze variē no 100 līdz 130 kg pieaugušo modeļiem savukārt bērnu rāmim tā ir max 70 kg.

Staigāšanas rāmju veidi

  • Standarta staigāšanas rāmji – tiem ir četras kājas, un katru reizi, kad tiek sperts solis, rāmis jāpaceļ un jāpārvieto uz priekšu.
  • Staigāšanas rāmis ar riteņiem – populārākie modeļi aprīkoti ar diviem riteņiem priekšpusē, kas atvieglo pārvietošanos, tomēr, lai pagrieztos, rāmis tik un tā parasti ir jāpaceļ.
  • Saliekamais staigāšanas rāmis – standarta rāmji mēdz būt diezgan smagnēji, un tos ir grūti pārvadāt, tādēļ labāk izvēlēties saliekamo modeli, kuru nepieciešamības gadījumā var viegli transportēt.
  • Staigāšanas rāmis – atšķirībā no klasiskajiem modeļiem, kuriem rāmis ir veidots vienā, nedalāmā konstrukcijā, staigāšanas modeļiem katra rāmja puse kustas neatkarīgi no otras, proti, ejot uz priekšu, tiek pacelta vispirms viena, pēc tam otra rāmja puse, nodrošinot stabilāku un vienmērīgāku iešanas ritmu.

Kādēļ staigāšanas rāmi iegādāties Kid-man.lv?

Interneta veikals Kid-man.lv piedāvā tehnisko palīglīdzekļu tirdzniecību un nomu gan privātpersonām, gan klīnikām, sociālās aprūpes iestādēm un citiem klientiem. Nodrošinām ātru piegādi visā Latvijā, sniedzam bezmaksas konsultācijas par produktu lietošanu un piedāvājam atlaidi, iegādājoties preces vairumā.

Kā izvēlēties staigāšanas rāmi?